pondělí 13. května 2013

Pomůžete mi?

Tak jo, děcka. Možná si vy, stálejší čtenáři, vzpomenete na jednu věc, kterou vám už od Vánoc slibuju. Od Vánoc, kdy se mi (díky mojí skvělé mamince) naskytla příležitost konečně vydat svoji dlouho napsanou a dlouho omílanou Buzničku.

Co že to? No, Buznička je, respektive bude, taková moje malinkatá knížečka. Když říkám malinkatá, myslím to vážně. Formát A6 a jen něco kolem stovky stránek. Prostě to přečtete tak za hodinku, a ani se nebudete muset moc snažit. Ale je zajímavá knížka, a nejspíš i docela vtipná, přísahám. Prostě byste těch peněz, co za ni dáte, nemuseli litovat.


Každopádně... Slibovala jsem, že ji vydám. Už mám zaplacený tři tisíce u nakladatelství Nová Forma. Jen co udělám pár posledních korektur, mohla by knížka jít do tisku. Až na to... že něco chybí.

A přesně tady potřebuju právě VÁS. Vaši pomoc.

Potřebuju, abyste mi navrhli obálku.

Vím, že sem ke mně chodí spousta mladejch lidí, co má obrovskej talent na všechny ty věci kolem kreslení a grafiky. Mnohem větší talent, než mám já. (Vrchol mých schopností vidíte v designu blogu. Líp to fakt neumím.) A možná je vás ještě víc, než si myslím, protože znám vlastně jen ty, co mi komentují. A ne všichni se svojí tvorbou chlubí na blogu.

Prosím, že se tu najde někdo, kdo to pro mě zkusí udělat?

Nemám žádnou bližší představu, krom toho, že bych chtěla, aby obálka trochu korespondovala s anotací. Nebráním se ničemu, ani kresleným postavičkám. Prostě beru to, co vás napadne a co budete dělat s láskou podobnou tý, s jakou já to psala. I když bych nepohrdla tím, kdyby se někde na obálce objevil aspoň malej duhovej obdélníček. =)

Pokud jde o odměnu, přiznám, nemůžu vám nabídnout moc. Jen vaše jméno/přezdívku v rámci poděkování v knížce, výtisk zadarmo a třeba i reklamu tady na blogu, pokud budete chtít. A svůj obrovskej, OBROVSKEJ vděk, samozřejmě.

Takže... fajn. Co máte udělat?

Prostě nakreslete/navrhněte obálku. Samozřejmě jen s použitím vlastních/volně dostupných obrázků. Víte jak, autorská práva. Až ji budete mít, pošlete mi ji na mail missarvari@gmail.com Pokud možno mi připište svoje jméno/přezdívku, můžete přihodit i něco hezkýho, to je už na vás. Dám vám na to zhruba měsíc, čili máte čas do 9. června 2013. Pak vezmu obrázky, co mi přišly, a... Prostě se rozhodnu, co z toho vezmu. Kdybych snad pochybovala, nevylučuju možnost, že se tu nakonec ještě objeví hlasování.

Berte to prostě... jako takovou malou soutěž. =)

Pokud jde o to, co máte navrhovat, hlavní je přední obálka. Když se vám budete chtít, můžete samozřejmě udělat i tu zadní. (Hřbet už by se případně doladil dodatečně.) A kdybyste snad náhodou měli jen návrh na obrázek na obálku, nestyďte se poslat ani ten. Budu jen ráda. =)

Základní informace, co budete potřebovat
Název: Radek (Mistr v komplikování vlastního života)
Autor: Katka Heřmanová
Rozměry: 105x148 mm (přičemž na tři milimetry od okrajů nedávejte důležité informace nebo detaily, jelikož zhruba o to se knížka ořízne)

Anotace (to, s čím má obálka korespondovat)
Jmenuju se Radek. Žiju životem, co by se snad dal označit za naprosto normální a spokojený, jen kdyby nebylo pár malých detailků. Jako třeba toho, že jsem gay. Že moje rodina to ví. Že je s tím povětšinou smířená, což není vždycky tak výhodné, jak by si každý mohl myslet. Že moje vztahy, když už se mi je podaří navázat, jsou většinou založené pouze na postelových hrátkách. Že můj nejlepší přítel není gay, ale je zatraceně hezký. Že moje babička je zapřísáhlá křesťanka. A že jsem tak nějak obecně... Mistr v komplikování vlastního života.

Popis Radka (jen pro případ, že byste chtěli namalovat tu postavičku)
Je mi něco málo přes jednadvacet. Vyrůstal jsem ve zcela průměrném městě, mám úplně obyčejné špinavoblond vlasy a hnědozelené oči. Měřím metr třiaosmdesát, štíhlejší postava. Mám rád tmavé kalhoty, barevná trička a tašky přes rameno.

No... A to by bylo asi tak všechno. Kdybyste snad potřebovali vědět ještě něco, zeptejte se v komentářích nebo pošlete mail.

Já se budu těšit na vaše návrhy.

A předem vám děkuju, že mě v tom nenecháte...

P.S. A samozřejmě budu ráda, když budete tenhle článek sdílet, kde jen můžete. Vážně by mi to pomohlo. =)

32 komentářů:

 1. To vypadá jako výzva :) Něco zkusím stvořit, jestli mě teda napadne něco apoň trochu normálního.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí to bejt normální. Fakt ne. =D Budu ráda, když se o něco aspoň pokusíš. Vážně. =)

   Vymazat
  2. Hesteth by klidně mohla vyhrát :D

   Vymazat
  3. Řekla bych, že tady by to chtělo spíš něco odvázanýho. :-)
   Pro Arvari: nová knížka? Gratuluju! A na obálky jsem zvědava, vystavíš návrhy?

   Vymazat
 2. Tak to je výzva. Možná bych mohla začít trénovat něco na tom grafickým tabletu, když už jsem ho tak dlouho nevytáhla, a nebi aspoň otevřít grafickej program...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu vážně moc vděčná. =)

   Vymazat
  2. odesláno, i když vážně nic moc... ale jak je v emailu, třeba ještě do toho 9.června 2013 něco splácám :)

   Vymazat
  3. Přijímám i libovolný další návrhy. =)

   Vymazat
 3. Jelikož grafického talentu mi Bůh moc nenadělil, sdílela jsem ti to ;). Třeba se na to někdo z mých kamarádů chytí :D. Jinak na knížku se teda těším! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc i za to sdílení. Snad to k něčemu bude. =D A ano, nejspíš se máš na co těšit. Celkem... =D

   Vymazat
 4. Já se o něco posnažím, ne, že by se mi to mohlo povést, ale pro tebe cokoliv, Arvari =).

  OdpovědětVymazat
 5. Uf. Na grafiku jsem docela antitalent, v kreslení mi jdou jen neurčité tvary. :D Ale článek jsem aspoň sdílela dál. :)
  Nicméně na tu knížku se vážně těším a už teď ti říkám, že si ji rozhodně pořídím! :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc i za to sdílení. =) A jo, jsem na tom s tou grafikou podobně... =D

   Vymazat
 6. O něco se pokusím... ale naděje bych si nedávala... možná by se mi něco povedlo na papír, ale s grafikou přímo kreslit moc neumím... No, snad ani nečekej, že to pošlu, ale možná, no což.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba by se i ten obrázek na papíře dal použít jako základ pro něco... =) Každopádně, jestli něco zkusíš, budu ráda. =)

   Vymazat
 7. probably sa aj ja o niečo pokúsim... mám otázku; je to taká tá klasická obálka akokeby tvrdá že stačí spraviť dve strany akoby, alebo je na tom taká odnímateľná? neviem ako to mám lepšie vyjadriť :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to paperback, takže stačí navrhnout jednu přední, popřípadě i tu zadní stranu... =)

   Vymazat
 8. No, jelikož v uměleckém projevu mě předstihl už i tříletý syn, rozhodně ti nemohu být nápomocná :-)
  Ale na knížku se těším a jsem zvědavá :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě zase předstihla šestiletá sestřenka, jejíž výtvarný talent by se dal přirovna k Picassovi. =D Ale budu ráda, když si knížku třeba koupíš, až bude na světě, to je taky velká podpora... =D

   Vymazat
 9. Člověče, to nemůžu nezkusit =D

  OdpovědětVymazat
 10. To zní zajímavě, něco se pokusím vytvořit. Jen by mě zajímalo - jak dlouhé má asi tak Radek vlasy? Nebo si to můžu vymyslet? xD

  Pošlu odkaz pár kamarádkám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nijak zvlášť dlouhý, spíš kratší, maximálně k uším. Prostě běžnej 'klukovskej' sestřih... =)

   Vymazat
 11. Můžu to zkusit, ale nezaručuji výsledek :D
  RadunkaH2112

  OdpovědětVymazat
 12. Asi to taky zkusím, grafika mne baví :) Jenom ještě jeden dotaz k vlasům - nosí je spíše rozcuchané nebo ulízané?
  Shiny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš stylem 'ráno to projedu hřebenem a jdu, a pak se děj vůle Boží'. =D

   Vymazat
  2. Skvělé :) Jeden nápad mi brouzdá hlavou, asi se na to večer vrhnu :)
   Shiny

   Vymazat
 13. Otázočka, ako veľmi vtipné to je? A stále to platí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, snaží se to bejt vtipný dost. =D A jistě, stále to platí, do devátého června přijímám návrhy, pak vyberu... =)

   Vymazat
 14. Hned se na to vrhnu ale s programeme na malování v počítači si 2x nerozumím tak to prubnem ja amoc sen a tu hnížku těšim

  OdpovědětVymazat