středa 7. ledna 2015

Filmový tip #8 - When Night Is Falling

Od posledního filmového tipu už uplynula nějaká doba. Možná jste si už mysleli, že jsem na tuhle rubriku zapomněla, ale kdepak. Jen jsem zkrátka neměla čas se koukat na filmy s tou správnou tematikou, a už vůbec o nich ještě psát. Však víte. Ale jak je známo, během zkouškového období je někdy času až až (a tím víc, čím míň by ho mělo být), takže jsem tu zpátky, a filmové tipy se mnou.

When Night Is Falling je zase jeden z filmů, který se zalíbí příznivcům lesbické tematiky. Ale myslím, že i těm, co obvykle preferují, když jsou pospolu dva kluci, se může zalíbit. Má totiž (hlavně v určitých částech) svoje jisté zvláštní kouzlo. Musím říct, že mně se zalíbil dost.
Kdo?
Scénář: Patricia Rozema
Hrají: Pascale Bussières (Camille), Rachael Crawford (Petra), Henry Czerny (Martin)


Co?
Camille je obyčejná učitelka mytologie na křesťanské škole. Je poměrně zakřiknutá. Obléká se... Budeme tomu říkat slušně (zkrátka tak trochu jako jeptiška). A má vztah s Martinem, jiným učitelem na téže škole. Její život se obrátí naruby, když se ve stejný den stanou dvě věci. Za prvé, její milovaný pes zemře. Za druhé, ve veřejné prádelně se setká s mladou sympatickou dívkou. Se kterou si omylem vymění prádlo.

O něco málo později Camille zjišťuje, že dívka se jmenuje Petra a je umělkyní v malém moderním cirkusu. A krom toho je lesbička. A hodlá zůstat v kontaktu.


Proč to chcete vidět?
No, tak se na to podíváme. Samozřejmě, že těch důvodů je hned několik. Vynechám klasické 'zobrazení homosexuální tematiky', protože přesně od toho tu tahle rubrika je, že ano, a přikročím k těm dalším.

V prvé řadě je tu celková atmosféra filmu. Musím říct, že po prvních zhruba deseti minutách jsem si říkala, co jsem si to zase pustila, ale od jisté chvíle (dobře, od chvíle, kdy se objeví Petra) se to značně zlepší. (A ke konci zas trochu stupidně pokazí, ale to jsem filmu nějak schopná odpustit.) Zkrátka tak nějak... Působí dobře a příjemně. A ta atmosféra cirkusu je prostě fascinující. To byly scény, co jsem si vážně hodně užívala.

Pak, i když bych to asi jako důvod neměla uvádět (jsem slušné děvče, no ne?) je tu erotický náboj. Chci říct, je tam pár scén, co jsou vážně sexy. Ne pornografické. Sexy. A hodně povedené. A pro někoho to může být důvod, proč se podívat...


A samozřejmě, že musím zmínit i herecké výkony, především ty obou hlavních protagonistek. Musím říct, že jsem jim jejich role vážně věřila a pomohly mi se do příběhu vžít.


Malé osobní úchylky
Možná jste si už zvykli, že u filmů mezi úchylky dost často řadím herce nebo postavu. Ne, ani tentokrát se to nezmění. Mojí velkou úchylkou v tomhle filmu totiž byla (překvapivě) Petra. Nemůžu si pomoct. Je sebevědomá, uvolněná, má obrovské osobní kouzlo a charisma. A jak si normálně na 'tmavší' holky nepotrpím (nic proti nim, jednoduše mi vzhledově nepřijdou tak přitažlivé), Petra je přímo neskutečně krásná a sexy...

1 komentář:

  1. Tak to bych nechtěla vidět za žádnou cenu :-D
    Zvu vás všechny na mou Giveaway o voňavé ceny :-)

    OdpovědětVymazat